İptal ve İade Koşulları

ALICI mesafeli satış sözleşmesinin akdinden önce sözleşme konusu mal/hizmetin özelliklerini, fiyatını, ödeme şeklini ve teslimata ilişkin teslimat şartlarını okuyup doğru ve eksiksiz olarak bilgi edindiğini ve elektronik ortamda gerekli onayı verdiğini beyan eder. Ürünün teslimatı için iş bu sözleşmenin elektronik ortamda onaylanması ve bedelinin ödenmesi şarttır. Ürün bedeli ödenmemesi veya kredi kartından iptal edilmesi durumunda, SATICI ürün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir. SATICI teslimatı engelleyen hava muhalefeti vb olağanüstü durumlar nedeniyle sözleşme konusu mal/hizmeti süresi içinde teslim edemez ise ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu mal/hizmetin teslimatının ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde sözleşme konusu mal/hizmet için ödediği ücret 7 iş günü içinde kendisine iade edilir. Sözleşme konusu mal/hizmet ödemesinin kredi kartı, atm kartı ile harcama belgesi düzenlenmeksizin yapıldığı durumlarda, kartın bir başkası tarafından hukuka aykırı şekilde kullanılması halinde; 23/2/2006 tarihli 5464 sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu ve 10/03/2007 tarihli ve 26458 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre işlem yapılır.

ALICI'nın sipariş sırasında vermiş olduğu kişisel bilgi eksik ve ya yanlışlığı, teslimat adresi bilgilerindeki eksiklik ve yanlışlıklardan dolayı teslimat yapılamaması, teslimat aksaması vb durumlarda sorumluluk ALICI'ya ait olup değişiklik, iptal ve iade işlemleri yapılamamaktadır.ALICI bu durumlarda 1 gün içinde ek kargo ücreti ile aynı ilçe sınırları içinde farklı bir adrese gönderim talebinde bulunabilir ya da teslimat yapan SATICI'ya ait iş yerlerinden ürünü kendisi teslim alabilir.

CAYMA HAKKI Alıcı tarafından iade edilmesi kararlaştırılan ürünler iade faturası ile Satıcı’ya iade edilecektir. Alıcı’nın düzenlediği iade faturasındaki fiyat ve indirimler ilgili ürünlerin alım faturasından farklı olamaz. Alıcı, Satıcı’dan son 9 (dokuz) ay içerisinde aldığı ürünleri iade edebilir. Bu tarihten önce alınan ürünlerin iadesinin kabul edilmesi Satıcı’nın insiyatifindedir. Ayıplı mal kapsamındaki ürünler bu süre sınırlaması dışındadır. Satıcı'nın satışa sunduğu ürünlerden bazılarını satıştan kaldırması söz konusu olur ise Satıcı, hangi ürünün/ürünlerin satıştan kaldırılacağını ürüne ait barkod numarası, yazarın ve kitabın adı bilgilerini içerecek şekilde Alıcı’ya e-posta ile bildirimde bulunur. Alıcı, ürüne/ürünlere ait satıştan kaldırılma bilgisinin kendisine ulaştığı tarihten itibaren stokta bulunan ürünleri 10 (on) gün içerisinde Satıcı’ya iade etmekle yükümlüdür. Alıcı’nın 10 (on) güniçerisinde ürünleri iade etmemesi halinde Satıcı iadeyi kabul etmeme hakkına sahiptir. İade edilecek ürünler tahrip edilmemiş, kullanılmamış ya da tekrar satılabilirliği bozulmamış olmalıdır. İade edilecek ürünlerin kargo ücretleri Alıcı tarafından karşılanır. Satıcı'nın karşı ödemeli gönderilen iade kargolarını teslim almama hakkı vardır. İade edilecek ürünler teslimat esnasında zarar göremeyecek şekilde paketlenmelidir. Ürün iadesi nedeniyle yapılacak ödeme tutarının iadesi, Alıcı'nın seçmiş olduğu ödeme yönteminin koşullarına göre yapılacaktır.